كارخانه تن ماهی پونل

شركت پونل یكی از هفت شركت زنجیره ای pounel group است كه فعالیت خود را از سال 68 آغاز كرده و در ابتدا با پرورش شاه میگو و سپس با تولید كنسرو خوراك ، كنسرو ماهی در روغن زیتون ، كنسرو رژیمی ، كنسرو ماهی در روغن آفتابگردان ، fastfood ، صادرات شاه میگو به كشورهای آلمان – هلند – امریكا و سایر كشورهای مجاور مشغول به فعالیت است
دسته بندی شیلات
فرمت فایل doc
حجم فایل 22 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 16

كارخانه تن ماهی پونل

فروشنده فایل

کد کاربری 8044

پروژه بنده در مورد كارخانه تن ماهی پونل می باشد . كه واقع در استان گیلان ،30 كیلومتری شهرستان انزلی شهری به نام پونل می باشد .

شركت پونل یكی از هفت شركت زنجیره ای pounel group است كه فعالیت خود را از سال 68 آغاز كرده و در ابتدا با پرورش شاه میگو و سپس با تولید كنسرو خوراك ، كنسرو ماهی در روغن زیتون ، كنسرو رژیمی ، كنسرو ماهی در روغن آفتابگردان ، fastfood ، صادرات شاه میگو به كشورهای آلمان – هلند – امریكا و سایر كشورهای مجاور مشغول به فعالیت است .

البته هم اكنون نیز گروه R&D ( تحقیق و توسعه ) در حال مطالعه طراحی جدید است كه بزودی تولید سوسیس و كالباس پونل نیز آغاز شود .

تعداد پرسنل شاغل در كل كارخانه در ابتدای تولید یعنی در سال 68 بیست نفر بود ، اما در حال حاضر تعداد پرسنل 120 نفر می باشد . كه تعداد 40 نفر از این افراد دارای مدرك كارشناسی و كارشناس اعم از فنی و اداری و آزمایشگاه و غیره می باشد . و 20 نفر دیگر از این افراد دارای مدرك فوق دیپلم كه در تولید و انبار داری و قسمت فروش مشغول به كار می باشند و 60 نفر دیگر این افراد نیز دارای مدرك دیپلم و زیر دیپلم می باشند كه كارگران واحدهای مختلف محسوب می شوند و كلاً 80 نفر از این افراد در بخش تولید فعالیت می كنند كه متوسط سابقه كارشناس 10 سال و متوسط سابقه كاگران در حدود 15 سال می باشد .

اطلاعات فنی كارخانه

1- ظرفیت سردخانه زیر صفر ،60تن می باشد .

2- ظرفیت دیگهای بخار 2 عدد دیگ 3 تنی Fire tube

1 عدد دیگ 2 تنی Fire tube می باشد .

3- چهار عدد دستگاه لینگر در بندی كنسرو وجود دارد .

4- ماكزیمم توان دربندی هر دستگاه در یك دقیقه 50 عدد قوطی می باشد.

5- قدرت برق این كارخانه 250 كیلو وات می باشد .

6- تعداد پرسنل شاغل در كل كارخانه 120 نفر می باشد كه تفكیك این نیروها در هرواحد به صورت زیر می باشد :

در قسمت تولید 80 نفر – نگهبانی 8 نفر – اداری 12 نفر – فنی 12 نفر – و قسمت انبار نیز 8 نفر مشغول به كار می باشند .

7- یك شیفت در روز در حال تولید می باشند كه هر شیفت كاری 8 ساعت می باشد.

8- تعداد تولید روزانه30000 قوطی در روز است ولی ظرفیت اسمی تولید كارخانه 50000 قوطی است .

9- مصرف ماهی ورودی به كارخانه نیز 15 تن در هر روز می باشد .

توضیح كامل روند تولید

ابتدا ماهی خام در ورودی سالن تولید شماره 1 ( كه در تصویر layout كارخانه مشخص شده است ) توسط دستگاه های برش A قطعه بندی می شود و سپس در مرحله بعد در اتاق پخت اولیه شماره 2 توسط فشار بخار اتاقهای استیل پخت قسمت b پخته می شوند.

ماهی پخته شده در مرحلهبعد وارد سالن اصلی تولید 6 شده و پس از آن توسط دستگاه های پركن وارد قوطی می شوند و پس از انتقال در 1 و 2 line با نوار نقاله به سمت دستگاه نمك ریز و روغن ریز رفته و مواد لازم داخل قوطی ریخته می شوند و در ادامه قوطی محتوی ماهی با نمك و روغن به سمت تونل اگز است رفته تاكل هوای موجود در داخل قوطی تبخیر و استریل اولیه انجام گیرد .

در انتهای خط تولید دستگاه در بندی قوطی ها را در بندی نموده و كار تولید تمام می شود . البته به منظور ماندگاری قوطی كنسرو برای 2 سال باید قوطی حاصل از دستگاه دربندی در دستگاه اتوكلاو ( كه در قسمت G می باشد . ) و تحت فشار bar 1/1 و دمای 120 درجه قرار می گیرد . تا به اصطلاح استریل نهایی انجام گیرد حال قوطی كنسرو آماده ارائه به بازار مصرف می باشد . البته محاسبه cold point یا مركز محتویات قوطی و معروف به نقطه سرد و تنظیمات دستگاههای خط تولید محاسبات دیگری دارد كه مختص رشته مكانیك بوده و از توضیح آن خودداری می شود .

در شركت تن ماهی پونل خرابی ناگهانی هر دستگاه می تواند منجر به توقف تولید شود . این امر بدلیل وابستگی دستگاه ها به یكدیگر است كه توقف هر دستگاه موجب بیكاری پرسنل در مدت زمان توقف تولید می شود كه البته برای رفع یا كاهش ضریب ناگهانی توقفات ، برنامه p.m ( نگهداری پیشگیرانه ) انجام می گیرد .

اگر راندمان ماهی ورودی 2 در نظر گرفته شود ( یعنی از هر یك كیلو ماهی ، دو عد قوطی كنسرو بدهد چون هر روز 30000 قوطی تولید می شود و مقدار ماهی خام مصرفی 15 تن است این یعنی كارخانه به اندازه ظرفیت اسمی تولید ندارد چون مواد اولیه محدود است و بدلیل بالارفتن هزینه های مواد اولیه – هزینه تولید – هزینه پرسنل – هزینه استهلاك – هزینه تعمیرات و نگهداری – هزینه بیمه – هزینه برق ، آب ، سوخت ، تلفن – هزینه های جاری – هزینه …

این شركت توان تولید تامین هزینه ها را در صورت تولید اسمی نخواهد داشت .

با این وجود هر عدد قوطی كنسرو با در نظر گرفتن مواد اولیه و هزینه های فوق 900 تومان برآورد می شود كه قیمت فروش هر قوطی كنسرودر بازار 1200 تومان است .

بنده باانجام دادن این تحقیق توانستم دو پیشنهاد به مسئولان شركت تن ماهی پونل بدهم ( البته باراهنمایی های استاد عزیز و ارجمند )

1- پیشنهاد اول اینكه دستگاه پر كن قوطی این شركت توانایی پر كردن فقط 40 عدد قوطی رادر دقیقه دارد كه اگر از دستگاهی ( كه در بازار نیز وجود دارد ) كه توانایی پر كردن 160 عدد قوطی را در دقیقه دارد را خریداری نمایند . مقرون به صرفه می باشد و تولید نیز در زمان كمتری انجام می شود در این صورت مشكل عدم تناسب ظرفیت نیز از بین می رود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *