شركت صانع گیتی

امروزه سازمانها با شرایط محیطی و فن آوری مختلف روبرو هستند و مدیرانی موفق هستند كه بتوانند شرایط درون سازمانی خود را به خوبی تشخیص داده و همچنین با بهره مندی از مهمترین نظریه ها و اصول مدیریت ، از مناسب ترین آنها به منظور افزایش بهره وری و حفظ حیات سازمان خود استفاده كنند زیرا بكارگیری صحیح نظریه ها و اصول مختلف در شرایط محیطی مختلف هنر مدیریت است
دسته بندی صنایع
فرمت فایل doc
حجم فایل 7 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 12

شركت صانع گیتی

فروشنده فایل

کد کاربری 8044

مقدمه :

امروزه سازمانها با شرایط محیطی و فن آوری مختلف روبرو هستند و مدیرانی موفق هستند كه بتوانند شرایط درون سازمانی خود را به خوبی تشخیص داده و همچنین با بهره مندی از مهمترین نظریه ها و اصول مدیریت ، از مناسب ترین آنها به منظور افزایش بهره وری و حفظ حیات سازمان خود استفاده كنند زیرا بكارگیری صحیح نظریه ها و اصول مختلف در شرایط محیطی مختلف هنر مدیریت است .

این مجموعه برای استفاده كنندگان در مقطع كاردانی و بر اساس سر فصل ( گزارش كار آموزی ) جمع آوری شده كه در آن مهمترین نظریه های سازمان و مدیریت و مقایسه آنها با عملكرد شركت صانع گیتی ارائه گردیده است .

فصل اول :

تاریخچه محل كارآموزی و دوایر مدیریتهای زیر مجموعه :

شركت صانع گیتی در سال 1375 تاسیس شد و تاریخ بهره برداری آن 15/5/81 بود كه محصول آن تولید ورق می باشد .

اساسنامه شركت :

به علت محرمانه بودن رویت اساسنامه از نظر مسئولین مربوطه ممكن نبود .

خدمات رفاهی و بیمه پرسنلی :

این كارخانه خدمات و رفاهی مناسب و رفاهی خوبی نسبت به شركت های موجود در منطقه ارائه می كند كه عبارتنداز : سرویس ایاب ذهاب ، تحویل غذای روزانه ( شام ناهار و چای ) و رستوران كارخانه به كل پرسنل ، پرداخت وام ضروری ، پاداش های موردی ، لوازم ایمنی ، اختصاص اماكنی از قبیل نمازخانه ، رختكن به كارگران و هدیه های مدیریتی كارخانه هر 6 ماه یك بار به مدیران . بیمه و خدمات پرسنلی هم طبق قانون پرداخت می شود و كلیه كاركنان این واحد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند .

نیروهای انسانی در محل كارآموزی :

وضعیت نیروی انسانی به تفكیك از لحاظ تعداد در مدیریت ها و دوایر و سایر سطوح سازمانی از نظر جنسیت ، تحصیلات ، وضعیت تاهل ، سنوات ، كاری ، سن و وضعیت حقوق و مزایا و غیره .

در این واحد صنعتی كل پرسنل 45 نفر ، 40 نفر مرد با آمار دفتر مركزی و 5 نفر زن مشغول بكار هستند كه 35 نفر مستقیماً در تولید و بقیه در قسمت پشتیبانی هستند .

سطح سواد :

فوق لیسانس دو نفر – لیسلنس 5 نفر می باشند دیپلم 30 نفر و زیر دیپلم 8 نفر می باشند.

تعدا متاهلین : 38 نفر

تعداد مجردین : 7 نفر می باشد .

وضعیت حقوق و مزایا :

كارگران بر حسب قانون كار حقوق دریافت می كنند . مسئولین و سرپرستان طبق قانون كار و افزایش حقوق و بنابر تصمیم مدیریت كارخانه و بر مبنای نوع شغل و مدارك تحصیلی حقوق دریافت می كند .

تنظیم گروههای شغلی در محل كارآموزی :

تنظیم گروههای شغلی و تهیه نمودار به تفكیك در روابط با موارد فوق و ارائه

ضروری ، وام ، حق جذب ، تغییرات ماهانه همراه با جدول موجود در قوانین و مقررات و جداول محل كارآموزی و مقایسه آنها با هم .

حقوق و نظام پرداخت این واحد به حق بیمه طبق قانون كار پرداخت می شود و یك چهارم حقوق به عنوان مساعده در 15 هر ماه و بقیه حقوق در پایان ماه پرداخت می شود . نحوه پرداخت به كارگران از طریق حساب بانكی اعمال می شود به این صوذرت كه برای تمام كارگران حساب پس انداز ایجاد می شود و حقوق به حساب آنهاواریز و تز طریق دفترچه یا كارت اعتباری دریافت می شود . پرداخت وام های خرید خودرو وام ضروری و خرید خط تلفن همراه در این واحد صورت گرفته است . به طوریكه وام ضروری به صورت نوبتی نسبت به ورود كارخانه كاركنان پرداخت می شود و به صورت اقساطی از حقوق كسر می شود . وام خودرو به سرپرستان و مهندسین پرداخت می شود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *