ایران خودرو

در حالت كلی كارخانه از دو قسمت اداری و محیط كارخانه ( خط تولید ) تشكیل شده بود
درقسمت اداری دفاتر ریاست ، كار گزینی ، مدیریت عامل ، واحدارتباطات و به شكل زیر تشكیل شده است
دسته بندی صنایع
فرمت فایل doc
حجم فایل 10 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 10

ایران خودرو

فروشنده فایل

کد کاربری 8044

ایران خودرو

الف ) آشنایی با قسمتهای مختلف كارخانه :

در حالت كلی كارخانه از دو قسمت اداری و محیط كارخانه ( خط تولید ) تشكیل شده بود .

درقسمت اداری دفاتر ریاست ، كار گزینی ، مدیریت عامل ، واحدارتباطات و … به شكل زیر تشكیل شده است .

مهندسین عملیاتی

این واحد تولیدی تشكیل شده است از چندین سوله مختلف برای تولیدات و ماشین كاری قطعات تولیدی به عنوان مثال در یكی از سوله ها فقط پوسته كلاچ ها و پوسته سیلندرها ( سیلندر پژو 405 ) تولید می شود و در سوله دیگر سر سیلندر همان خودرو تولیدمی شود و در سوله ای دیگر فقط كوره ها وجود دارند و آلیاژها در آنجا آماده می شوند همچنین در یكی دیگر از سوله ها دستگاه های سند پلاست و شات پلاست وجود داشت كه این دستگاه ها جزیی از كارهای ماشین كاری را انجام می دهند .

و همچنین سوله های دیگری همچون سوله دستگاه های cnc سوله انبار و غیره وجود داشتند .

این كارخانه همچنین دارای قسمت تصفیه خانه نیز بود كه در آنجا آب مصرفی كارخانه را تصفیه می كردند .

من بعداز گزینش و پر كردن فرم های لازم به قسمت تعمیرات HP ( High presser ) فرستاده شدم كه مهندس سید طاهر حسینی مسئولیت مرا به عهده گرفتند . در قسمت HP دفاتری وجود داشت كه عملكرد مسئولان در این قسمت به شرح زیر بود .

مدیران عملیاتی

مهندسین ناظر مهندسی ناظر

كارگران دیپلم كارگران فوق دیپلم

اوپراتورها اوپراتورها

مهندس سید طاهر حسینی یكی از مهندسین ناظر قسمت HP بودند در هفته اول بنده مشغول كار خاصی نبودم و بیشتر اوقات در حال بررسی و بازدید از دستگاه های موجود در آن قسمت بودم . دستگاه هایی از قبیل دستگاه های پر فشار دامكیست DRA و همچنین دو دستگاه روسی و یك دستگاه دامكیست ژاپنی و یك چرثقیل مقفی بزرگ و همچنین دستگاه های ماشین ابزار از قبیل دستگاه های تراش ، دستگاه های برش دستگاه های NC و دستگله POWER PAC كه برای پمپ كردن روغن به كار می رود بود در دستگاه های تراش كوچكتری نیز در آنجا وجود داشت كه از آنها معمولاً برای جلا دادن نمونه ها و آماده سازی آنها برای آزمایشگاه استفاده می شد .

هفته دوم :

در هفته دوم كار اصلی بنده كه كمك كردن مهندس ناظر در مواقع تعمیرات می بود آغاز شد . در این هفته در مواقعی كه دستگاه ها دچار خرابی می شود و توقف اعلام می كردند من در تعمیرات شركت داشتم و در همین امر از كاركرد دستگاه ها كم كم اطلاع پیدا كردم در اوایط هفته دوم به كتابخانه رفتم و توانستم كاتالوگهای مربوط به دو دستگاه ایدرا را كه به ترتیب 2004 و 2002 بودند را بدست آورم . و آنها را مطالعه كنم . اساس كار این دستگاه ها هیدرولیك بود یعنی فشارهای لازم برای انجام كار های مختلف در این دستگاه های دایكست با استفاده اتز پمپ های هیدرولیكی بسیار قوی بود البته در بعضی از قسمتهای این دستگاه از پمپهای پنوماتیك نیز استفاده می شد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *