دانلود نگاهی به رشد اقتصادی و اشتغال در فرانسه 26 ص

دانلود نگاهی به رشد اقتصادی و اشتغال در فرانسه 26 ص
تحقیق نگاهی به رشد اقتصادی و اشتغال در فرانسه 26 ص
مقاله نگاهی به رشد اقتصادی و اشتغال در فرانسه 26 ص
نگاهی به رشد اقتصادی و اشتغال در فرانسه 26 ص
دسته بندی اقتصاد
فرمت فایل zip
حجم فایل 17 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 26

دانلود نگاهی به رشد اقتصادی و اشتغال در فرانسه 26 ص

فروشنده فایل

کد کاربری 4558

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 26 صفحه

نگاهی به رشد اقتصادی و اشتغال در فرانسه (‪(۱‬ خیابانهای فرانسه در ماه مارس گذشته شاهد تظاهرات انبوه معترضین به دولت فرانسه بود.
تظاهراتی كه دولت “ژان پیر رافرن” را به آزمونی دوباره كشاند و قدرت مانور نخست وزیر و جناح راست را بار دیگر محك زد.
بخشی مهمی از این اعتراض‌های خیابانی به دستمزد كارمندان و كاركنان دولت و بخش خصوصی باز می‌گردد.
فرانسه در سالهای آغازین قرن بیست و یك، ورود خوبی به صحنه اقتصاد نداشته و با یك نوسان ضعیف و لاك پشتی در مرز یك رشد نامطمئن حركت كرده است.
توان ضعیف اقتصادی دولت فرانسه در پاسخگویی به خواست‌های اقتصادی اقشار مختلف از سویی و فاصله نامتعادل بخش خصوصی از بخش عمومی در نهایت به ضرر اقشار عمومی منجر شده و قدرت خرید مردم كاهش یافته است.
آمارها نشان می‌دهد كه در فاصله سالهای ‪ ۲۰۰۲۲۰۰۳‬دریافتی كارمندان بخش خصوصی و نیمه دولتی كاهش یافته است.
در سال ‪ ۲۰۰۳‬میلادی دریافتی خالص كارمندان تمام وقت این بخش‌ها ماهانه به یكهزاو ‪ ۸۰۰‬یورو و حقوق كامل آنها به دو هزارو ‪ ۳۷۷‬یورو می‌رسیده است.
با توجه به اینكه قیمت‌ها در این مدت و در فاصله یك سال دو درصد رشد داشته است می‌توان كاهش قدرت خرید مردم را در این مدت بررسی و محاسبه كرد.
به باور مركز آمار فرانسه این اولین بار پس از سال ‪ ۱۹۹۶‬میلادی (آغاز حاكمیت راست‌ها بر كشور) است كه حقوق دریافتی مردم كاهش محسوسی را نشان می‌دهد، در حالیكه حقوق پایه در فرانسه كه به “اسمیك” مشهور است رشد یك درصدی داشته است.
از سوی دیگر با رشد نیم درصدی تولید ناخالص داخلی، اشتغال در این سالها كاهش داشته است و با وجود برقراری یك نظام جدید متناسب با ‪ ۳۵‬ساعت كار در هفته، قدرت خرید مردم محدود مانده است.
بیشتر این فشار را نیز بخش‌های خدماتی، كارگری و كارمندان نیمه وقت تحمل می‌كنند، در حالیكه بخش‌های دولتی تمام‌وقت و كارمندان سطوح عالی حدود دو برابر و نیم بیشتر از اقشار پایین دست چون كارگران حقوق دریافت می‌كنند.
همین گزارش نشان می‌دهد كه حقوق و مزایای زنان در این مدت نسبت به مردان آهنگ رشد بسیار ضعیفی داشته است و زنان هنوز از نظر حقوق و دستمزد نسبت به مردان در جایگاهی پایین‌تر قرار دارند.
در حالیكه متوسط دستمزد مردان تمام وقت در سال ‪ ۲۰۰۳‬میلادی یكهزار و ‪ ۹۴۳‬یورو در ماه بوده است، متوسط حقوق زنان در این مدت از یكهزار و ‪۵۶۱‬ یورو در ماه (یعنی ‪ ۱۹/۷‬درصد كمتر ) تجاوز نمی‌كرده است.
این آمار البته نسبت به هر رده شغلی و كیفیت‌های مربوط به آن می‌تواند با تغییراتی همراه باشد ولی در همان سال ‪ ۱۸/۶‬درصد از مردان حقوق بگیر، كادر ثابت سطوح عالی قلمداد می‌شده‌اند در حالیكه این رقم در مورد زنان از ‪۱۲‬ درصد بیشتر نبوده است.
براساس گزارش مركز آمار فرانسه ‪ ۱۰‬درصد از حقوق بگیران تمام وقت در فرانسه كمتر از ‪ ۹۷۸‬یورو در ماه درآمد داشته‌اند، در حالیكه حقوق متوسط یك نیروی كار تمام وقت یكهزار و ‪ ۴۵۵‬یورو بوده است، همچنین ‪ ۱۰‬درصد از حقوق بگیران نیز بیش از دو هزار و ‪ ۹۰۰‬یورو درآمد داشته‌اند.
در همین حال “فرانسوا سواده” سخنگوی حزب راست “یو.
د.
اف” فرانسه كه در كابینه ژان پیر رافرن نخست وزیر فرانسه نیز وزیر دارد از برو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *