دانلود نظام پیشنهادها 9 ص

دانلود نظام پیشنهادها 9 ص
تحقیق نظام پیشنهادها 9 ص
مقاله نظام پیشنهادها 9 ص
نظام پیشنهادها 9 ص
دسته بندی علوم انسانی
فرمت فایل zip
حجم فایل 12 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 15

دانلود نظام پیشنهادها 9 ص

فروشنده فایل

کد کاربری 4558

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 15 صفحه

بنام خدا «نظام پیشنهادها » مقدمه : از نگاه جامعه شناسی نو جهان امروز علیرغم پیچیدگی ها و گستردگی آن در تمام ابعاد ، دائماً در حال توسعه بوده ، یعنی لحظه به لحظه به نظم نوین خود نزدیك تر می‌شود .
نظمی كه درآن قواعد بازی گسترش یافته و جهانی می شوند .
از این رو اقتصاد نوین نیز از این قاعده مستثنا نبوده و با همه پیچیدگی هایی كه در خود دارد ، در حال جهانی شدن است .
در اقتصاد از منظری دیگر جهانی شدن یعنی رقابت در سطح جهانی و به زبان ساده تر ،‌رقابتی نفس گیر و تنگاتنگ با رقیبانی بمراتب سختتر و دشوارتر .
حال سوالی كه در این جا مطرح می شود آن است كه حال چگونه می‌توان در این رقابت همگانی برنده شدیا بهتر بگوئیم بازنده نشد ؟
واضح است كه سرمایه و نیروی انسانی ماهر از شرایط اولیه ایجاد یك مجموعه تولیدی عرضه است ولی آن چیزی كه این مجموعه را در سطح جهانی باقی نگاه می‌دارد مدیریت یا سیستم تفكر اداره این مجموعه است .
حال با ذكر اهمیت مدیریت ، به تكنیكها و روشهای خاص مدیریت جهانی نیز پرداخته خواهد شد .
یكی از مهمترین وشاخص ترین این علوم ، ایجاد یك نظام فراگیر پیشنهادهاست .
نظام پیشنهادها : همانطور كه قبلآً نیز ذكر شده مدیریت كنونی تلاش می كند تا میزان بهره وری در مجموعه مدیریتی خود را بالا ببرد كه این امر مستلزم بهبود مستمر فعالیتها و حذف اتلافها از مجموعه كاری است .
ایجاد بهره وری سبب كاهش هزینه شده در عین حالی كه كیفیت محصولات را نیز ارتقاء می بخشد .
سلامت كاركنان در محیط كار نیز از دیگر اهداف مدیریت است .
نظام پیشنهادها ضمن ایجاد بهره وری ، فرصتی را پدید می آورد تا از تجارب و افكار سایر اعضای این مجموعه نیز به نحو مطلوبی استفاده شود یعنی بهره گیری از نیروی انسانی بعنوان نیروی فكری كه خلاقیت و نوآوری ثمرة طبیعی آن خواهد بود .
تعلیم نیروی انسانی به فعالیت گروهی و تقویت آن از دیگر نتایج ثبت نظام پیشنهادها می باشد .
وقتی كه نیروی انسانی فعال مجموعه بداند كه با او تنها بعنوان یك ماشین و یا ابزار كاری برخورد نمی شود و اینكه خود او نیز می تواند با تلاش بیشتر خود سبب بهبود وضعیت محیط كار خود و در نهایت خود شود ، همگی موجب آن می شود كه فرد انگیزه بیشتری جهت فعالیت پیدا كرده و فكر و اندیشه او در جهت رشد سازمان و مجموعه شكوفا شود .
با این توصیفات ایجاد یك نظام فراگیر پیشنهادها كه سبب ایجاد و تقویت و تعامل ارتباطات میان بخشها و سطوح مختلف یك مجموعه سازمانی می شود‌.
ضروری می نماید .
سوال : یك نظام پیشنهادی چگونه طرح می شود و اصولاً پیشنهاد چگونه ساز و كاری است ؟
پیشنهاد در ادبیات عامه یعنی ارائه یك راه حل در برابر یك مساله به فرد یا افرادی دیگر ، بطوری كه آن فرد یا افراد می توانند بطور آزادانه آن را بپذیرند یا رد كنند .
پیشنهاد در نظام مدیریتی یعنی ارائه یك راهكار و طرح و یا ایده نو از سوی اعضای غیرمدیریتی در جهت اهداف گوناگونی به مسئول اداره كننده آن مجموعه كاری .
این پیشنهاد ها می توانند در راستای بهبود كیفیت و یا افزایش راندمان و تمامی اهدافی كه در بخش قبل در مورد آنها بحث شد باشد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *